SERVIS: +420 602 100 266
PŮJČOVNA: +420 602 748 014

Servis klimatizace

Údržba, doplnění a ozónové čištění

Disponujeme plničkou klimatizací s chladivem R134a pro starší automobily i nové vozy
s chladivem R1234yf, které najdeme u aut zhruba od roku 2016. Jaké chladivo máte zjistíte na štítku zpravidla pod kapotou.

R134a

Toto chladivo se vyskytuje u automobilů od roku výroby kolem 1995 a najdeme jej v autech až zhruba po rok 2016, kdy bylo nahrazeno novým. Nové chladivo dle výzkumů není takovou ekologickou zátěží.

Chladivo z klimatizace vysajeme, vyzkoušíme těsnost a opět doplníme na správnou hodnotu.

R1234yf

Nové chladivo, které najdeme v autech zhruba od roku 2016. Do nových aut se dle EU musí používat od 1.1.2017.

Umíme si tedy poradit s doplněním naprosté většinou klimatizací a to nejen u osobních aut, nákladních, ale také u traktorů nebo dokonce kombajnů.

Čištení klimatizace a interiéru ozónem

Při čištění klimatizace ozónem se nejprve provede běžná kontrola systému klimatizace, aby se zajistilo, že jsou všechny komponenty v dobrém stavu. Poté se do interiéru vozidla umístí generátor ozónu a spustí se proces čištění. Generátor ozónu vytváří ozón, který se vypouští do vnitřku vozu. Ozón se pak rozptýlí po celém prostoru a ničí všechny nečistoty, které se nacházejí v klimatizaci, včetně bakterií, virů a plísní. Po ukončení procesu se vozidlo musíme auto důkladně větrat, aby se odstranil přebytečný ozón.

Proč ozón?

Ozónová terapie se stala velmi populární v posledních letech jako účinná metoda pro čištění vzduchu v různých prostorách. Ozón (O3) je plyn s velmi silným oxidačním účinkem, který je schopen ničit viry, bakterie, plísně a jiné nečistoty v ovzduší.

Proč je to dobré?

Klimatizace v automobilech poskytují příjemný chlad a pohodlí v horkých letních dnech, ale zároveň mohou být také zdrojem nečistot a bakterií. Tyto nečistoty mohou mít negativní dopad na zdraví cestujících, zejména na osoby s respiračními problémy. Jednou z možností, jak tyto problémy řešit, je čištění klimatizace ozónem.

Další výhody

Další výhodou čištění klimatizace ozónem je, že je ekologické a nezanechává žádné chemické zbytky. Tento způsob čištění také snižuje potřebu používání chemických čistících prostředků, které mohou mít negativní dopad na životní prostředí.